Ahogy korábban említettük, Bali egy jó nagy sziget, teljesen különböző területekkel. Mi az itt töltött időnket két részre bontjuk: az elején a tengerparti részeket járjuk be, erről fog szólni ez a poszt. A következőben aztán áttérünk egy hegyes-dzsungeles részre.
A szállásunk nagyon hangulatos, nem csak belülről, hanem a kert is jól meg van csinálva, pöpec a medence.
Lett egy házi barátunk is itt, hamar hozzánk szokott.
A reggelinél általában lehet választani helyi könnyed zöldséges rizses vagy tésztás kajákat, leveseket. Meg aztán vannak a nyugatiak számára megszokottabb tojásból készült reggelik gazdagon meg palacsinták, toast, gyümölcsök. Inni a szokásos tea, kávé mellé friss gyümölcsleveket szoktunk, a mangó mellett a görögdinnye lé nagy kedvenc hidegen.
A szállásunk ugyan nagyon hangulatos, azért kicsit távol van gyalog a parttól, úgyhogy bérlünk robogót. Így kényelmesebben be tudjuk járni a kicsit távolabbi környékünket is. Ruhával kb egy heti tartalékkal készültünk, úgyhogy mostanra lett esedékes, kerestünk egy mosodát. 200 forint egy kiló ruha mosása errefele, expresszel akár a 2-3-szorosára is felmehet, kettőnk szennyese ilyen 4-5 kiló körülre jön ki. Császkáltunk a városban, és kimentünk a partra megnézni a tengert és a naplementét.
Nem csalódtunk: kellemes meleg a víz is, a levegő is, gyönyörű látvány fogadott bennünket.
Jó reggelit adnak a szállásunkon is, de a városban is könnyen találtunk mindenféle földi jóval kecsegtető helyet.
Benedek tojás itt is befigyel.
Errefele főként a google mapset használják az emberek a vendéglátó és egyéb szolgáltatást nyújtó helyeket számon tartani, úgyhogy mi is így akadunk rá a megbízhatóan jó helyekre. Szállásra a Booking vagy az Agoda rendszere ajánlott, mi előbbit használjuk. Tripadvisor viszont sokszor kevés visszajelzést tartalmaz, és nem frissek az adatok, úgyhogy azt elengedtük.
Végül sajnos itt nem jutottunk el megnézni egy hagyományos táncelőadást. Amire viszont jutott idő, az a balinéz masszázs: páros két órás teljes testes kényeztetésre neveztünk be. Nagyon szakszerű, minőségi kezelést kaptunk. Pihentető, mégis feltöltött minket. Mindezért 15 ezer forint körüli összeget fizettünk összesen. A jobb helyeken érdemes foglalni 1-2 nappal előre, mert különben csak a székben ruhában elérhető változatokat lehet megkapni. Egyik reggel én elmentem szörfoktatásra is. Érdekes volt, voltak jó élmények. Szeretem kipróbálni magam, ha már olyan helyen járok ahol ezt megtehetem, de legközelebb biztosan ennek dedikálok több egymást követő reggelt. Így egyszeri alkalmakkal nagyon nehéz fejlődni benne azért.
Még a tengerparti napokon elrobogtunk Uluwatu-ra, a sziget déli, sziklásabb félszigetére. Út közben betértünk a jimbarani halpiacra. Néhány árus egy többé-kevésbé fedett részen árulta a portékáját de voltak, akik csak úgy a napernyő alatt terítettek.
Szereztünk némi infót, aztán nekiálltam vásárolni jóféle termetes garnélákat. Ezeket aztán a piac melletti sütödében kilóra ízlés szerint elkészítik, szószt, rizst adnak hozzá. Igazán jó helyi élmény volt. A mosdó mondjuk nem volt épp nyugatias.
Aztán továbbálltunk a templomhoz, ahol mi vagyunk a vendégek, és a majmok vannak otthon.
Akkor itt most beszélek kicsit arról, hogyan is lehet üzemanyaghoz jutni. Először is vannak ugye a szokásos nagy benzinkutak. Erről nem is mutatok képet. Vannak viszont ilyen kisebb árusító helyek, nevezzük ezt a hasonlóság miatt benzincsapnak :)
És ha még egy ilyen is túl messze van, de nekünk már nagyon kell a következő kanyarig egy kis pöff, akkor itt vannak aaa...
benzines üvegek. Itt sok más áruval is ez van egyébként: nagy tételben, a szokásos helyen olcsóbban lehet venni dolgokat. Aztán akinek van ideje és lehetősége, az ezeket tovább adja mondjuk az út menti lerakatában valamivel drágábban. Úgyhogy errefele nem kell aggódni, hogy elfogy a víz, a banán, a benzin. Úton-útfélen találni valakit, aki árusítja.
Megérkeztünk a templomhoz, kötelező ruházatot felvettük. Itt tisztelned kell a helyi rendet. Tisztátalanul mégse járulhatsz az istenek elé.
Ahol a sziklák beleomlanak a tengerbe, a templomot oda építették. Festői környezet vendéglátóval.
Ugyanez a másik oldalról se néz ki rondábban.
Azt egyébként mindenhol elmondják és kiírják hogy vigyázz az értékeidre, mert a majmok lekapkodják rólad, és aztán nézhetsz. Ennek ellenére a rövid ott tartózkodásunk alatt vagy egy tucat szitut láttunk, ahol a templom személyzete megpróbált lekenyerezni majmokat, hogy ugyan adják már vissza a napszemüveget, mobiltelefont, pénztárcát, stb. Nagy az isten állatkertje.
Kis sétálgatás után áttértünk egy szórakozóhelyre megnézni innen is a naplementét.
Szörfös hely volt, tele angolszászokkal. Hangulatos volt, kellemes pihentető zene, szívesen söröztem volna. Cserébe készítettem is egy közös szelfit a barátunkkal. Ezzel búcsúzunk is.